Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona.pngelektroniczne_biuro.jpg

O łódzkiej "kranówce", ekonomii i ekologii

« Wróć do listy aktualności

W piątkowe popołudnie, 06.09.2013r., w łódzkiej Manufakturze odbył się Happening Ekologiczny zorganizowany przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łodzi. Poprzez formę happeningu chcieliśmy przekonać mieszkańców Łodzi do picia wody z kranu zamiast wód butelkowanych oraz zwrócić uwagę na problem zaśmiecania i degradacji środowiska przez plastikowe butelki. Nie bez znaczenia są również kwestie ekonomiczne – łódzka „kranówka” jest ponad 300 krotnie tańsza od wód butelkowanych.

Łodzianie, którzy w tym dniu przyszli na rynek Manufaktury mogli dowiedzieć się wszystkiego o doskonałej łódzkiej „kranówce”, o tym dlaczego warto ją pić oraz o szkodliwym wpływie plastikowych odpadów – plastikowych butelek po wodach butelkowanych – na wodne i lądowe środowisko naturalne. Jednocześnie, zarówno dzieci jak i dorośli mogli spróbować swoich sił w konkursach związanych z tematyką wody i ekologii. Oprawę artystyczno-akrobacyjną przygotował Teatr V6.

Dziękujemy wszystkim za udział w happeningu.

Poniżej krótka fotorelacja.

Materiał prasowy z happeningu - Express Ilustrowany

PARTNER HAPPENINGU


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook