Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona.pngelektroniczne_biuro.jpg

Międzynarodowy Dzień Środowiska

« Przejdź do listy aktualności

5 czerwca  obchodzimy ustanowiony przez ONZ w 1972 roku Międzynarodowy Dzień  Środowiska. To dobra okazja, aby namówić łodzian do picia wody z kranu zamiast kupowania wody w plastikowych butelkach PET. Butelki te to najbardziej kłopotliwy odpad XXI wieku. Szacuje się, że Polacy rocznie „wytwarzają” 110 tysięcy ton tego typu odpadów.  

Polska należy do grupy państw, w których łączny poziom recyklingu i odzysku opakowań PET nie przekracza 40 proc. 

Pamiętajmy, że kupując wodę w plastikowej butelce nie tylko wytwarzamy odpad, ale przy okazji płacimy za marketing i reklamę producenta wody, płacimy też marże hurtownikowi i sprzedawcy, ponosimy również niemałe koszty transportu wody od producenta do sklepu. W przypadku łódzkiej wody kranowej koszt transportu jest znikomy,  gdyż woda w naszym mieście trafia ze zbiorników na Stokach do domów dzięki sile grawitacji.

Pamiętajmy, że 1 litr łódzkiej wody z kranu jest 300 razy tańszy od 1 litra wody sprzedawanej w sklepach.

Skład mineralny łódzkiej wody często nie odbiega od zawartości składników mineralnych obecnych w wodach butelkowanych. Łódzka woda nadaje się do picia prosto z kranu. Nie trzeba nawet jej gotować,  jest bezpieczna bakteriologicznie.  Jest czysta, smaczna i tania. 

Przygotowaliśmy kolejny spot zachęcający łodzian do ograniczenia zakupów wody w butelkach PET.


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook