Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
O FIRMIE
taryfy_i_cenniki_podstrona.pngelektroniczne_biuro.jpg

Konkurs na właz promujący Łódź rozstrzygnięty

« Przejdź do listy aktualności

Rozstrzygnięto konkurs na projekt łódzkiego włazu kanalizacyjnego. Wkrótce w Centrum miasta pojawi się 200 promujących nasz miasto włazów. Będą miały kształt łódek - origami.

Autorka projektu Kamila Borowska wykorzystała motyw rozłożonej papierowej łódki. Struktura podobna do kryształu będzie otaczała logo Łodzi.

- To innowacyjny, nowoczesny projekt, spełniający wymogi nowoczesnego designu. Projekt odbiega od tradycyjnego wzornictwa i mocno nawiązuje do łódzkich symboli - powiedział Jacek Gaweł, plastyk miasta podczas ceremonii wręczenia laureatce nagrody głównej ufundowanej przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji - symbolicznego czeku na 3 tys. zł.

- Takie włazy można spotkać w całej Europie np. w Berlinie i zwykle stanowią część największych atrakcji turystycznych. - powiedział Jarosław Janowski z Grupy Inicjatywnej ZŁOM - Zrzeszenia Łódzkich Odkrywców Metali, która wystąpiła z propozycją konkursu.

 


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook