Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
JAKOŚĆ I TECHNOLOGIA
JAKOŚĆ I TECHNOLOGIA
taryfy_i_cenniki_podstrona.pngelektroniczne_biuro.jpg

JAKOŚĆ I TECHNOLOGIA / Certyfikat Zarządzania Jakością i Środowiskiem

Certyfikat Zarządzania Jakością i Środowiskiem

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łodzi wdrożył i stosuje system zarządzania jakością i środowiskiem w zakresie:

  • ujmowanie, uzdatnianie i dystrybucja wody dla odbiorców objętych miejską siecią wodociągową
  • odbiór i odprowadzanie ścieków oraz ich dostarczanie do grupowej oczyszczalni ścieków
  • eksploatacja, konserwacja i remonty sieci oraz urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.

Certyfikat zaświadczający o wdrożeniu i stosowaniu systemu zarządzania jakością i środowiskiem potwierdza, że ZWiK spełnia wymagania ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004.

Przedsiębiorstwo już w 2004 roku otrzymało certyfikat jakościowy (ISO 9001) stwierdzający, że wdrożony tu System Zarządzania Jakością gwarantuje, iż łódzka firma wodociągowa działa zgodnie ze światowymi standardami i zapewnia swoim klientom usługi oraz produkt dobrej jakości. Niespełna dwa lata później ZWiK legitymował się także certyfikatem środowiskowym (ISO 14001) co oznaczało, że działalność firmy jest w pełni kontrolowana i nie ma negatywnego wpływu na otoczenie. Bazując na tych certyfikatach firma wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Zarządzania Środowiskowego.

Certyfikat zarządzenia jakością i środowiskiem nie jest przyznawany „na zawsze" - ZWiK jest wciąż kontrolowany przez ekspertów, mających licencję Międzynarodowej Organizacji Standaryzacji (ISO). System zobowiązuje firmę nie tylko do rzetelnej pracy, ale także do ciągłego doskonalenia wszystkich procesów produkcyjnych i eliminowania błędów na każdym etapie produkcji wody, usuwania ich przyczyn, doskonalenia procedur środowiskowych.


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook