Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
INNE DZIAŁANIA
OTWARTOŚĆ I WSZECHSTRONNOŚĆ
taryfy_i_cenniki_podstrona.pngelektroniczne_biuro.jpg

INNE DZIAŁANIA / Łódzkie kanały w filmach

Łódzkie kanały dobrze czują się w filmie. Podziemne plenery ZWiK zagrały w nominowanym do Oscara obrazie Agnieszki Holland „W ciemności” i popularnym w Polsce serialu „Komisarz Alex”. Romans z filmowcami łatwy nie był. Ekipa Agnieszki Holland zachwyciła się pięknem podziemi i orzekła, że są za czyste…

Ekipa „W ciemności” pracowała w łódzkich kanałach przez 4 dni - zdjęcia do filmu były kręcone m.in. pod ziemią niedaleko Centrum Obsługi Mieszkańców Łódź - Bałuty oraz w parku Śledzia. Jak przyznał scenograf, kanały, choć piękne, trzeba było nieco ubrudzić - były za czyste jak na potrzeby filmowców. Agnieszka Holland w wywiadach podkreślała, że Łódź przyjęła ją bardzo życzliwie, a organizacja stała na najwyższym poziomie. Podobnie miasto chwaliła ekipa realizująca „Komisarza Alexa” serialu opowiadającego historię policyjnego psa. Wiele ujęć kręcono w łódzkich kanałach. 

Komplementy pod adresem Łodzi nie były tylko kurtuazyjne. Środowisko filmowe ceni miasto za powstanie pierwszego w kraju Funduszu Filmowego oraz powołanie Komisji Filmowej (Łódź Film Commission). To właśnie ta instytucja, w imieniu władz miasta, angażuje różne jednostki miejskie na rzecz wsparcia produkcji filmowej w Łodzi. W ten sposób filmowcy mogą dostać wsparcie finansowe i rzeczowo - organizacyjne. W takie działania włączył się również Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który zapewnił ekipom filmowym odpowiednie plenery, ponosząc także koszty obsługi filmowców.

"W ciemności" Agnieszki Holland

Komisarz Alex


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook