Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
EKOLOGIA
EKOLOGIA I EDUKACJA
taryfy_i_cenniki_podstrona.pngelektroniczne_biuro.jpg

EKOLOGIA / Współpraca z centrum Ekohydrologii

ZWiK współpracuje także z jedną z najważniejszy instytucji, która zajmuje się problematyką wody - Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii UNESCO w Łodzi. Jest to drugie centrum pod auspicjami UNESCO w Polsce, a dyrektorem Centrum jest prof. Maciej Zalewski.
Centrum realizuje w Łodzi wiele projektów - badacze opracowali Błękitno Zieloną - Sieć, koncepcję urbanistyczną zakładającą stworzenie spójnej sieci parków miejskich, kąpielisk i miejsc rekreacji łodzian, połączonych zrenaturyzowanymi dolinami łódzkich rzek. W ramach tego projektu zaczęto przywracać naturalne koryto rzeki Sokołówki, obecnie miasto realizuje program renaturyzacji zbiorników w popularnym Arturówku, odwiedzanym tłumnie przez łodzian.
ZWiK współpracuje z prof. Zalewskim organizując wspólnie konferencje dla dziennikarzy poświęcone zagadnieniom ekohydrologii. W czerwcu 2012 r. w spółce gościła na zaproszenie Centrum studentka z Chin, która poznawała sposób zarządzania wodą w Łodzi.


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook