Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
EKOLOGIA
EKOLOGIA I EDUKACJA
taryfy_i_cenniki_podstrona.pngelektroniczne_biuro.jpg

EKOLOGIA / Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody - to święto, które zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, a obchodzone corocznie 22 marca.
Choć Ziemia w 70,8 proc. pokrywa woda, to zaledwie 2,5 proc. to woda słodka, która nadaje się do picia. Ustanawiając Światowy Dzień Wody ONZ chce zwrócić uwagę na kurczące się zapasy wody pitnej, bez której życie na Ziemi nie jest możliwe.
ZWiK aktywnie promuje Światowy Dzień Wody - w 2010 r. zaprosiliśmy mieszkańców do wspólnej zabawy i nauki. Można było m.in. zwiedzić Muzeum Kanału „Dętka”, obejrzeć pokaz rzeźbienia w lodzie, a Ryszard Bonisławski, znany miłośnik Łodzi zaprowadził chętnych na spacer biegiem rzeki Łódzki. Dwa lata później - w 2012 roku - kolejny Światowy Dzień Wody obchodzony był pod hasłem „Bezpieczeństwo wody i żywności”. Tym razem na łodzian czekały: występy akrobatyczne, przedstawienie inspirowane żywiołami: ognia i wody, konkursy dla dzieci i dorosłych, degustacja łódzkiej „kranówki” i wizyta w najnowocześniejszej w Polsce stacji uzdatniania wody. W 2013 roku Światowy Dzień Wody w łódzkiej Manufakturze uświetniły występy Ani Filipowskiej - finalistki V edycji programu „Mam Talent” oraz Big Bandu Jazzowego z Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Obchody zorganizowaliśmy wspólnie z Grupową Oczyszczalnią Ścieków i Dalkią Łódź SA.

"Woda i energia" - pod takim hasłem przebiegły tegoroczne łódzkie obchody Światowego Dnia Wody. Pokazy eksperymentów związanych z wodą i energią, warsztaty dla dzieci z czerpania papieru, malowania farbami wodnymi, zawody w piłce wodnej - to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla łodzian przez ZWIK i Dalkię Łódź. Kulminacją tegorocznego Święta Wody był występ Petra Spatiny - wirtuoza gry na harfie wodnej.

Światowy Dzień Wody 2014

Światowy Dzień Wody 2013

Światowy Dzień Wody 2012

Światowy Dzień Wody 2011

Światowy Dzień Wody 2010


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook