Zakład Wodociągów i Kanalizacji Łódź
EKOLOGIA
EKOLOGIA I EDUKACJA
taryfy_i_cenniki_podstrona.pngelektroniczne_biuro.jpg

EKOLOGIA / Akcje edukacyjne dla dzieci

Specjalnie dla dzieci ZWiK organizuje konkursy i zabawy podczas obchodów Światowego Dnia Wody,  w których nagrodami są gadżety oraz zabawki związane w wodą. Odwiedzamy także szkoły opowiadając, o tym skąd się bierze woda i dlaczego jest tak ważna dla życia i zdrowia ludzkiego. Zaprojektowaliśmy i wydaliśmy  książeczkę dla dzieci, która opowiada o historii miasta i łódzkich wodociągów oraz multimedialną prezentację.

Braliśmy także udział w organizowanym przez Łódź Art. Center „Letnisku Księży Młyn” , trwającej latem 2011 r. imprezie, która przyciągnęła łodzian lubiących niebanalne spędzać wakacje. Podczas zajęć urządziliśmy dla rodziców z dziećmi konkurs o wodzie, Łodzi oraz wodociągach - nagród rozdaliśmy bez liku. 

Podczas ferii zimowych 2013, lekcje edukacyjne "Skąd się bierze woda w kranie?" wzbogaciliśmy o warsztaty plastyczne. Dzieci zainspirowane tematyką wody malowały kubki specjalnymi farbkami do ceramiki, doskonale się przy tym bawiąc.

Folder dla dzieci "Skąd się bierze woda w kranie"


zapisz wypisz
Zgadzam się na zasady prywatności serwisu www.zwik.lodz.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych w celu kontaktu ze mną, na warunkach określonych w Zasadach prywatności.
ZWiK na YouTube
ZWiK na Facebook